رفتن به محتوای اصلی

سمینار بزرگداشت روز معمار با استقبال پیشکسوتان و مهندسان جوان و دانشجویان این رشته برگزار شد

سمینار بزرگداشت روز معمار با استقبال پیشکسوتان و مهندسان جوان و دانشجویان این رشته برگزار شد

سمینار روز معمار به همت سازمان نظام‌مهندسی ساختمان لرستان و انجمن علمی معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم‌آباد با حضور پیشکسوتان و مهندسان جوان، اعضای سازمان و جمع کثیری از دانشجویان مقاطع مختلف و اساتید گروه معماری در سالن همایش‌های دانشکده فنی مهندسی دانشگاه آزاد واحد خرم‌آباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان لرستان سمینار بزرگداشت روز معمار در روز چهارشنبه مورخ ۲۷ اردیبهشت‌ماه جاری با سخنان مسئولین، اساتید و مهمانان ویژه این مراسم برگزار شد.

در ابتدای مراسم دکتر افشین صحراکار نایب‌رئیس سازمان، عضو معمار هیات مدیره و مدیر گروه رشته‌ی معماری دانشگاه آزاد واحد خرم‌آباد به‌عنوان دبیر برگزاری این سمینار و مجری مراسم، ضمن خوش‌آمد گویی به حضار محترم مباحث کلی و سین برنامه را اعلام نمودند.

در این مراسم دکتر سیامک بهاروند رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم‌آباد ضمن قدردانی از دست‌اندرکاران برگزاری این سمینار، به‌ضرورت برگزاری این‌چنین گردهمایی‌هایی در جهت ارتقاء تعامل و ایجاد انگیزه در دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی پرداخت.

 مهندس حمزه حیات پور رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان لرستان ضمن تبریک روز معمار به مهندسان معمار، گزارشی از فعالیت‌های صورت پذیرفته و برنامه‌های آموزشی و پژوهشی سازمان با کمیسیون‌های موضوعی و گروه‌های همکار ارائه نمودند در ادامه وی به توجه بیش‌ازپیش معماران جوان به بهره‌گیری و حفظ ارزش‌های پایدار معماری اسلامی- ایرانی تأکید داشته، همچنین از لزوم توجه طراحان و ناظرین معمار به مباحث مربوط به‌صرفه جویی مصرف انرژی در ساختمان و طراحی ساختمان‌های با رویکرد معماری پایدار اشاره نمودند.

جناب آقای دکتر عطا حسن‌پور مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان به‌عنوان یکی از سخنران مراسم گزارشی اجمالی از معماری بناهای تاریخی استان لرستان و اقدامات انجام پذیرفته سازمان میراث فرهنگی جهت احیا این آثار ارزشمند در حوزه معمار پرداختند و در ادامه ضمن بیان اقدامات مؤثر، پیگیری مسائل مرتبط با معرفی هرچه بهتر آثار باارزش معماری در استان هستیم.

ارائه مهندس میلاد نم‌نم در خصوص معماری خانه‌ها و آثار تاریخی شهر بروجرد و چالش‌های پیش رو در بخش پروژه‌های بافت فرسوده پرداختند.

در انتها دکتر وحید قبادیان استاد رشته معماری، نویسنده، مولف و محقق معماری پایدار ایران سخنران علمی این همایش بود که به بررسی موضوعاتِ معماری پایدار، بنابر وضعیت پیش رفت جوامع و همچنین نتایج پژوهش‌های که در ارتباط با معماری پایدار در تقابل با چالش‌های معماری معاصر وجود دارد پرداختند؛ که متن سخنرانی ایشان به‌صورت کامل ارائه خواهد شد.

تجلیل از پیشکسوتان معماری بخش دیگر از سمینار روز معمار بود.

شایان‌ذکر است در این همایش اعضای هیات مدیره، اساتید و مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم‌آباد شرکت داشتند.

در کنار سمینار روز ملی معمار که به همت سازمان نظام‌مهندسی ساختمان لرستان و دانشگاه آزاد واحد خرم‌آباد برگزار شد، آثار معماران عضو سازمان و دانشجویان به نمایش گذاشته شد.

لازم به ذکر است، ده‌ها اثر معماران پس از فراخوان‌های واحد روابط عمومی در قالب نمایشگاهی به نمایش گذاشته شد.

روابط عمومی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان لرستان

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

پیشخوان

میز خدمات الکترونیکی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان لرستان