مهمان   -  ورود   |   سه شبه,2 بهمن 1397

کد خبر : 91652 تاریخ انتشار : 1396/12/10 زمان انتشار : 08:30:23

بیکاری فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی درلرستان آزار دهنده شده است


رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان لرستان گفت: بیکاری فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف مهندسی در لرستان آزاردهنده شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، منوچهر ماهرو بختیاری ظهر شنبه در مراسم روز مهندس با اشاره به اینکه سازمان نظام مهندسی به تنهایی در فرهنگ سازی و تبیین مسائل و مقررات ملی ساختمان کار بزرگی کرد، اظهار داشت: متاسفانه حضور سایر دستگاه ها در این حوزه کمرنگ بوده است.

وی با بیان اینکه برای اینکه اجرای مقررات ملی را به خواست عمومی تبدیل کنیم نیاز به حمایت همه دستگاه ها داریم، تصریح کرد: از رسانه ها و مطبوعات در خواست داریم تا در اجرای مقررات ملی ساختمان و فرهنگ سازی در این حوزه کمک کنند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان از توسعه کمی و کیفی خدمات این نهاد خبر داد و گفت: امروز در روستاهای دور و نزدیک نیز خدمات مهندسی قابل دسترسی هستند.

ماهرو بختیاری با اشاره به عضویت ۹ هزار مهندس در سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان افزود: این نهاد بدون استفاده از منابع دولتی توانسته است دوره های متعدد آموزشی را برای اعضای خود اجرا کند.

وی با بیان اینکه بودجه آموزشی سازمان را برای سال آینده بیشتر کرده ایم، تصریح کرد: ۲۴۰۰ مهندس عضو سازمان دارای پروانه هستند و قریب به ۱۸۰۰ پروژه عمرانی در طول سال در لرستان اجرا می شود، به همین دلیل در برخی رشته های مهندسی حتی نمی توانیم یک کار ۱۰۰ متری را به مهندسان ارجاع دهیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان با تاکید بر اینکه بیکاری در رشته های مهندسی آزار دهنده شده است، افزود: تعداد پروژه های عمرانی استان در شرایط رکود امروز برای مهندسان جوابگو نیست.

 

 

 نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :
 Skip Navigation Links.شماره دوم نشریه سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان

نمایش آرشیو
نظر شما درباره پیش نویس جدید مبحث دوم مقررات ملی ساختمان چیست؟


بازديد آنلاين : 113   نفر
بازديد امروز : 1059   نفر
بازديد ديروز : 965   نفر
بازديد ماه : 2024   نفر
بازديد سال : 298446   نفر
بازديد كل : 1077676   نفر