مهمان   -  ورود   |   یکشبه,29 فروردين 1400

کد خبر : 141885 تاریخ انتشار : 1399/10/04 زمان انتشار : 12:46:11

رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان لرستان در صحن شورای اسلامی شهر بروجرد: سازمان نظام‌مهندسی ساختمان باید در رأس مرجعیت فنی استان باشد. / بهره‌گیری از ظرفیت‌های مهندسین بومی در پروژه‌های خاص شهرستان / لزوم ایجاد ارتباط الکترونیکی نمایندگی سازمان با شهرداری بروجرد مهندس سعید بارانی رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان لرستان با حضور در صحن شورای اسلامی شهر بروجرد به مسائل حوزه ساخت‌وساز و ارائه خدمات مهندسی در بخش‌های مختلف این شهرستان پرداخت.

 به گزارش روابط عمومی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان لرستان نشست مشترک ریاست سازمان استان با اعضاء شورای اسلامی شهر و شهردار بروجرد در صحن این شورا با حضور دبیر هیات مدیره سازمان استان و مسئول دفتر نمایندگی شهرستان برگزار شد.

مهندس بارانی در این جلسه بابیان اینکه انتظار داریم در ارائه کلیه خدمات مهندسی یک تعامل همه‌جانبه فی‌مابین شهرداری و دفتر نمایندگی نظام‌مهندسی ساختمان را شاهد باشیم افزود: به استناد ماده ۳۳ و ۳۴ قانون نظام‌مهندسی و کنترل ساختمان و همچنین قوانین شهرداری، سازمان نظام‌مهندسی با شهرداری‌ها و مراجع صدور پروانه مأموریت‌های مشترکی دارند که بایستی در چارچوب قانون و به بهترین وجه ممکن در راستای مسائل عمومی شهر و استان اجرایی شود.

رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان لرستان در ادامه با اشاره به بهره‌گیری از ظرفیت‌های مهندسین بومی در پروژه‌های خاص شهرستان بروجرد گفت: سازمان نظام‌مهندسی ساختمان باید در رأس مرجعیت فنی استان باشد.

مهندس بارانی ایجاد ارتباط الکترونیکی نمایندگی سازمان با شهرداری بروجرد را جهت ارائه مطلوب خدمات مهندسی لازم دانست و افزود: با توجه به تکالیف قانونی مربوطه، مهندسان ناظر مکلف‌اند بر عملیات اجرایی ساختمانی که تحت نظارت آن‌ها احداث می‌گردد ازلحاظ انطباق ساختمان با مشخصات مندرج در پروانه و نقشه‌ها و محاسبات فنی ضمیمه آن نظارت کرده و مطابقت عملیات اجرایی ساختمان را با مدارک فوق گواهی نمایند و در صورت وقوع تخلف ساختمانی، گزارشات مربوطه را به‌موقع به شهرداری اعلام نمایند که ایجاد بستر الکترونیکی جهت ارسال گزارشات جهت کنترل، تسریع و مضاف بر آن شرایط کنونی شیوع بیماری کرونا لازم‌الاجراست و در این مرحله ما انتظار داریم وفق ماده ۲۷ آیین‌نامه اجرایی ماده ۳۳ قانون مراجع صدور پروانه تا زمان رفع تخلف از ادامه کار جلوگیری نمایند.

در این نشست خانم چگنی رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد با استقبال از برگزاری چنین جلساتی در جهت ارتقاء کیفیت ساخت‌وسازهای شهرستان و تأکید بر مستمر بودن این‌گونه جلسات، از هرگونه همکاری با مجموعه نظام‌مهندسی ساختمان در مجموعه شهری اعلام آمادگی کرد.

در ادامه این نشست مهندس جافری شهردار بروجرد با اشاره به ساخت‌وسازهای غیرمجاز گفت: شهرداری بروجرد هیچ‌گونه نیازی به درآمد کمیسیون ماده 100 ندارد و مر قانون را پیاده می کند و درصورت ارائه گزارش تخلف به موقع مهندسین ناظر از ادامه فعالیت ساختمانی جلوگیری به عمل خواهد آمد

 شهردار بروجرد ضمن اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته جهت احیاء بافت‌های فرسوده شهرستان گفت: انتظار داریم سازمان نظام‌مهندسی همانند شهرداری جهت رونق ساخت‌وساز در این‌گونه از بافت‌های شهری تسهیلات و تخفیفات ویژه‌ای را در نظر بگیرد.

در این جلسه آقایان مهندس محمد زاده دبیر هیأت مدیره سازمان و مهندس گودرزی مسئول نمایندگی شهرستان بروجرد حضور داشتند که ضمن پیشنهاد‌هایی ازجمله تداوم جلسات هم‌اندیشی دو دستگاه خواستار تعامل بیشتر و پای‌کار بودن همکاران جهت پیشبرد اهداف و ارتقاء کیفت ساخت‌وسازهای شهرستان شدند.
نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :
 Skip Navigation Links.شماره دوم نشریه سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان

نمایش آرشیو
نظر شما درباره پیش نویس جدید مبحث دوم مقررات ملی ساختمان چیست؟


بازديد آنلاين : 106   نفر
بازديد امروز : 876   نفر
بازديد ديروز : 764   نفر
بازديد ماه : 17838   نفر
بازديد سال : 17838   نفر
بازديد كل : 2000132   نفر