مهمان   -  ورود   |   یکشبه,29 فروردين 1400

کد خبر : 141876 تاریخ انتشار : 1399/08/26 زمان انتشار : 11:44:48

دیدار معاون معماری و شهرسازی شهرداری خرم‌آباد با رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان لرستان


مهندس بارانی بیرانوند معاون معماری و شهرسازی شهرداری خرم‌آباد با حضور در سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان با مهندس بختیاری رئیس سازمان دیدار کردند.

  مهندس بختیاری  در این جلسه ضمن تبریک انتصاب مهندس بارانی بیرانوند به‌عنوان معاونت معماری و شهرسازی شهرداری خرم‌آباد گفت: با توجه به هم‌راستا بودن اهداف و برنامه‌های سازمان نظام‌مهندسی با این حوزه از خدمات شهرداری، انتظار داریم در ارائه کلیه خدمات مهندسی به‌ویژه رفع مشکل و معضل دو نقشه‌ای یک تعامل همه‌جانبه فی‌مابین شهرداری و سازمان نظام‌مهندسی ساختمان را شاهد باشیم.

مهندس بختیاری در ادامه با اشاره به خدمات الکترونیک سازمان نظام‌مهندسی، گسترش آن  و ارتباط این خدمات با شهرداری‌ها افزود: در جهت تسریع امور، ارتقاء کیفی خدمات مهندسی، کاهش مراجعات به شهرداریها و رضایت ارباب‌رجوعان، از مجموعه شهرداری به‌ویژه معاونت شهرسازی و سازمان فن‌آوری اطلاعات شهرداری خواستار برقراری لینک ارتباطی با سازمان هستیم.

وی افزود: با توجه به تکالیف قانونی مربوطه، مهندسان ناظر مکلف‌اند بر عملیات اجرایی ساختمانی که تحت نظارت آن‌ها احداث می‌گردد ازلحاظ انطباق ساختمان با مشخصات مندرج در پروانه و نقشه‌ها  و محاسبات فنی ضمیمه آن نظارت کرده و مطابقت عملیات اجرایی ساختمان را با مدارک فوق گواهی نمایند و در صورت وقوع تخلف ساختمانی، گزارشات مربوطه را به‌موقع به شهرداری اعلام نمایند و در این مرحله ما انتظار داریم وفق ماده ۲۷ آیین‌نامه اجرایی ماده ۳۳ قانون مراجع صدور پروانه تا زمان رفع تخلف از ادامه کار جلوگیری نمایند که در این راستا ارسال گزارشات مرحله‌ای مهندسین ناظر به‌صورت الکترونیک باعث کنترل بهتر و هدفمند خدمات و اقدامات مراجع صدور پروانه در این زمینه می‌گردد.

مهندس بختیاری در پایان با اشاره به صدور شناسنامه فنی و ملکی توسط سازمان نظام‌مهندسی ساختمان خواستار رعایت قانون و جلوگیری از صدور پایان کار ساختمان‌هایی که فاقد شناسنامه فنی و ملکی هستند از شهرداری‌های سطح استان شد.

در ادامه مهندس بارانی بیرانوند معاون معماری و شهرسازی شهردار خرم‌آباد با استقبال از برگزاری چنین جلساتی در جهت ارتقاء کیفیت ساخت‌وسازهای شهرستان از هرگونه همکاری با مجموعه نظام‌مهندسی ساختمان در مجموعه شهرداری اعلام آمادگی کرد.
نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :
 Skip Navigation Links.شماره دوم نشریه سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان

نمایش آرشیو
نظر شما درباره پیش نویس جدید مبحث دوم مقررات ملی ساختمان چیست؟


بازديد آنلاين : 138   نفر
بازديد امروز : 967   نفر
بازديد ديروز : 764   نفر
بازديد ماه : 17929   نفر
بازديد سال : 17929   نفر
بازديد كل : 2000223   نفر