مهمان   -  ورود   |   جمعه,9 آبان 1399

کد خبر : 141862 تاریخ انتشار : 1399/04/23 زمان انتشار : 09:48:19

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان: لزوم تعامل شهرداری کوهدشت و دفتر نمایندگی نظام مهندسی ساختمان / جهت جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز اقدامات موثر بایستی صورت پذیرد.


مهندس منوچهر ماهروبختیاری رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان با حضور در شهرداری کوهدشت به مسائل حوزه ساخت و ساز این شهرستان پرداخت.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان نشست مشترک ریاست سازمان با شهردار کوهدشت در محل این شهرداری با حضور مسئول دفتر نمایندگی شهرستان، جمعی از مسئولین دفاتر طراحی و مسئول شهرسازی و کارشناسان شهرداری برگزار شد.

مهندس ماهروبختیاری در این جلسه با بیان اینکه انتظار داریم در فرآیند طراحی، نظارت و ساخت و سازهای شهرستان یک تعامل همه جانبه فی‌مابین شهرداری و دفتر نمایندگی نظام مهندسی ساختمان را شاهد باشیم افزود: قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، قانون شهرداری‌ها و قوانین بالادستی به تفکیک حدود وظایف و مسئولیت اشخاص حقیقی، حقوقی و نهادهای دخیل در امور ساخت و ساز را مشخص نموده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان در ادامه با اشاره به ساخت و سازهای غیر مجاز گفت: جهت جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز اقدامات موثر بایستی صورت پذیرد و این مهم جز با همکاری و تعامل شهرداری‌ها با مهندسین ناظر انجام پذیر نخواهد بود.

وی افزود: باتوجه به تکالیف قانونی مربوطه، مهندسان ناظر مکلف‌اند بر عملیات اجرایی ساختمانی که تحت نظارت آن‌ها احداث می‌گردد از لحاظ انطباق ساختمان با مشخصات مندرج در پروانه و نقشه‌ها  و محاسبات فنی ضمیمه آن نظارت کرده و مطابقت عملیات اجرایی ساختمان را با مدارک فوق گواهی نمایند و در صورت وقوع تخلف ساختمانی، مراتب را به شهرداری اعلام نمایند و در این مرحله ما انتظار داریم وفق ماده ۲۷ آیین نامه اجرایی ماده ۳۳ قانون مراجع صدور پروانه، به‌هنگام تا زمان رفع تخلف از ادامه کار جلو گیری نمایند.

در ادامه این نشست مهندس طولابی شهردار کوهدشت ضمن اشاره به کاهش درآمد شهرداری از تخلفات ساختمانی در مدت زمان تصدی خود گفت: تا آنجایی که توانسته‌ایم از بروز ساخت ‌ سازهای غیر مجاز در کوهدشت جلوگیری به‌عمل آورد‌ه‌ایم.

در پایان شهردار کوهدشت با استقبال از برگزاری چنین جلساتی در جهت ارتقاء کیفیت ساخت و ساز‌های شهرستان از هر گونه همکاری با مجموعه نظام مهندسی ساختمان در مجموعه شهرداری اعلام آمادگی کرد.

 نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :
 Skip Navigation Links.شماره دوم نشریه سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان

نمایش آرشیو
نظر شما درباره پیش نویس جدید مبحث دوم مقررات ملی ساختمان چیست؟


بازديد آنلاين : 55   نفر
بازديد امروز : 199   نفر
بازديد ديروز : 504   نفر
بازديد ماه : 6480   نفر
بازديد سال : 199945   نفر
بازديد كل : 1883312   نفر