مهمان   -  ورود   |   سه شبه,6 آبان 1399

کد خبر : 141852 تاریخ انتشار : 1399/04/14 زمان انتشار : 09:30:42

مجمع عمومی عادی سالانه نوبت دوم سازمان استان برگزار شد.


در راستای اجرای ماده 9 قانون نظام‌مهندسی و کنترل ساختمان و ماده 53 آئین‌نامه اجرایی آن «مجمع عمومی عادی سالیانه نوبت دوم سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان لرستان» با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محل سالن همایش‌های بانک صادرات خرم‌آباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان، در ابتدای این مراسم به استناد دستورالعمل برگزاری و اداره مجامع عمومی، هیات رئیسه (اصلی) مجمع توسط اعضا انتخاب گردیدند. در همین راستا و بر اساس مفاد دستور جلسه گزارش عملکرد سالانه هیأت مدیره توسط ریاست سازمان بیان گردید.

 در آغاز مجمع مهندس ماهرو بختیاری رئیس سازمان ضمن سخنانی بابیان ضرورت برگزاری مجمع با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی، از حضور پزشک و تب سنجی کلیه شرکت‌کنندگان در سالن برگزاری مجمع عمومی خبر داد و از کلیه اعضاء رعایت مسائل بهداشتی را خواستار شد.

وی در ادامه سخنان خود بابیان اینکه مجمع عمومی بالاترین رکن سازمان می‌باشد اظهار نمود: حضور پرشور اعضای محترم  سازمان در مجمع، نشان‌دهنده روح مطالبه گری و حساسیت آن‌ها به وظایف و مسئولیت‌هایی که قانون بر عهده ارکان سازمان قرار داده می‌باشد؛ و ما امیدواریم با همکاری و وحدت و همدلی همه‌ی اعضای سازمان در بهبود و اعتلای جایگاه سازمانی و اعضای محترم گام‌های مؤثرتری برداریم.

رئیس سازمان استان بابیان اینکه سازمان نظام مهندسی استان در توسعه خدمات مهندسی جز استان‌های برتر کشور می‌باشد افزود که در این راستا می‌توان به الکترونیکی کردن خدمات مهندسی در کلیه نمایندگی‌های سازمان استان اشاره کرد.

وی ادامه داد: هیئت‌مدیره به دنبال ایجاد واحد کنترل مضاعف خدمات مهندسی به‌صورت یکپارچه در کل استان می‌باشد که اگر این موضوع تحقق پیدا کند می‌تواند مشکل واقعی کردن تعرفه خدمات مهندسی و معضل دو نقشه‌ای بودن تا حد زیادی برطرف شود.

مهندس بختیاری بابیان اینکه سازمان نظام مهندسی تعامل خوبی با تمام دستگاه‌های متولی امر ساخت‌وساز داشته است، افزود: این دستگاه‌ها شامل معاونت عمرانی استانداری، اداره کل راه و شهرسازی استان و شهرداری‌های استان بوده است که ما از این تعامل می‌توانیم حداکثر استفاده در واقعی کردن تعرفه‌ها، جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز و حل معضل دو نقشه‌ای بودن را ببریم.

 مهندس بختیاری در پایان سرمایه سازمان را نیروی انسانی و اعضاء آن برشمرد و از مهندسین درخواست مشارکت دررسیدن به اهداف غایی سازمان نمود.

 در ادامه مجمع طبق دستور جلسه مهندس ناصر طهماسبی خزانه‌دار سازمان ترازنامه مالی سازمان در سال 98 را تشریح نمودند. وی ضمن اشاره به شفاف‌سازی انجام‌گرفته در سال 98 به‌ویژه در بخش مالی، قانون مداری و رعایت دقیق نظام‌نامه مالی را از رویکردهای اصلی هیات مدیره اعلام  و به‌طور کامل نسبت به تشریح بودجه سال گذشته اقدام نمود. در ادامه مهندس صحبت اله رشنو به نمایندگی از بازرسان سازمان گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات بازرسان سازمان در دو سال مسئولیت بیان نمودند و در پایان ترازنامه سال 98 سازمان را مورد تائید بازرسان دانستند سپس مخالفان و موافقان موارد مطروحه در دستور کار مجمع، به‌طور مشروح نظرات خود را مطرح کردند و نهایتاً ترازنامه مالی سازمان در سال 98 با اکثریت آرا مورد تصویب مجمع عمومی قرار گرفت.

گفتنی است در پایان این مجمع انتخابات بازرسین سازمان نیز درحالی‌که با استقبال اعضای سازمان همراه بود برگزار شد که در این انتخابات مهندس حمید فرهادی پور با 135 رأی، مهندس علی‌اصغر صارمیان با 101 رأی، مهندس پژمان هادی زاده با 89 رأی به‌عنوان بازرسان اصلی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان لرستان انتخاب شدند، همچنین مهندس تاج‌الدین فریدونی با 88 رأی به‌عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب شد.

شایان‌ذکر است طبق بند د ماده 17 شیوه‌نامه تشکیل و اداره مجمع عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در صورت اعتراض هریک از داوطلبین انتخابات بازرسان سازمان در خصوص شمارش آرا، شخص موردنظر باید دلایل اعتراض خود را حداکثر 3 روز پس از تاریخ اعلام نتایج به سازمان استان تسلیم نماید.نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :
 Skip Navigation Links.شماره دوم نشریه سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان

نمایش آرشیو
نظر شما درباره پیش نویس جدید مبحث دوم مقررات ملی ساختمان چیست؟


بازديد آنلاين : 72   نفر
بازديد امروز : 326   نفر
بازديد ديروز : 830   نفر
بازديد ماه : 4805   نفر
بازديد سال : 198270   نفر
بازديد كل : 1881637   نفر