مهمان   -  ورود   |   دو شنبه,11 فروردين 1399

کد خبر : 141811 تاریخ انتشار : 1398/12/01 زمان انتشار : 15:25:29

منوچهر ماهروبختیاری رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان لرستان از احیاء و ساماندهی دفاتر مهندسی طراحی ساختمان در سطح استان از ابتدای سال آینده خبر داد.به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان، مهندس بختیاری از احیاء و ساماندهی دفاتر مهندسی طراحی ساختمان در سطح استان از ابتدای سال آینده خبر داد و گفت: در راستای تنسیق امور و تنظیم روابط بین صاحبان حرفه‌های مهندسی ساختمان و صاحب‌کاران در کلیه نمایندگی‌های سطح استان از ابتدای سال آینده نسبت به احیاء و ساماندهی دفاتر مهندسی طراحی ساختمان اقدام خواهد شد. به گونه ایی که ارائه خدمات مهندسی در بخش طراحی فقط توسط اشخاصی صورت خواهد پذیرفت که عضو دفتر طراحی دارای مجوز فعالیت دفتر مهندسی طراحی ساختمان معتبر از اداره کل راه و شهرسازی استان باشند.

ایشان افزود با توجه به ابلاغیه وزیر محترم راه و شهرسازی مبنی بر اینکه مفاد مندرج در مبحث دوم مقررات ملی ساختمان کمافیالسابق ملاک عمل می‌باشد و همچنین هماهنگی‌های صورت گرفته با اداره کل راه و شهرسازی استان کلیه مهندسین طراح سازمان که عضو دفتر مهندسی طراحی ساختمان نیستند می‌بایست در اسرع وقت با مراجعه به سازمان استان نسبت به تشکیل پرونده اقدام نمایند.

 

مهندس بختیاری در ادامه گفت: مسئولین دفاتری که دارای مجوز فعالیت دفتر مهندسی طراحی ساختمان معتبر هستند در اسرع وقت نسبت به ارائه تصویر برابر با اصل مجوز به دبیرخانه سازمان مراجعه نمایند و همچنین در صورت پایان اعتبار مجوز نسبت به تشکیل پرونده جهت تمدید مجوز فعالیت اقدام نمایند.

رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان لرستان با اشاره به بند 5-3-6 مبحث دوم مقررات ملی ساختمان که عنوان دارد "شرکای دفتر مهندسی طراحی مجاز به فعالیت حرفه‌ای، خارج از حوزه مهندسی طراحی خود نیستند مگر به‌موجب موارد ذکرشده در مبحث دوم مقررات ملی ساختمان" افزود: با توجه به موارد ذکرشده و عدم تغییرات اعضاء دفتر حداقل به مدت یک سال در مجوز صادره، توصیه می‌شود که مهندسین گرامی نسبت به تکمیل اعضاء و ترکیب شرکا دفتر اهتمام بیشتری داشته باشند.

مهندس بختیاری در پایان از کلیه مهندسین طراح سازمان خواست که پیشنهادات و نظرات خود را در جهت ارتقاء خدمات مهندسی در بخش طراحی به دبیرخانه سازمان استان ارسال نمایند.

 نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :
 Skip Navigation Links.شماره دوم نشریه سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان

نمایش آرشیو
نظر شما درباره پیش نویس جدید مبحث دوم مقررات ملی ساختمان چیست؟


بازديد آنلاين : 70   نفر
بازديد امروز : 495   نفر
بازديد ديروز : 851   نفر
بازديد ماه : 6947   نفر
بازديد سال : 6947   نفر
بازديد كل : 1690314   نفر