مهمان   -  ورود   |   دو شنبه,11 فروردين 1399

کد خبر : 141816 تاریخ انتشار : 1398/12/05 زمان انتشار : 13:47:33

به مناسبت روز مهندس صورت گرفت:

دیدار اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان با استانداربه گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان، ظهر روز پنجم اسفند ماه رئیس و اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان به همراه مسئولان سازمان بسیج مهندسین و انجمن پیمانکاران استان با استاندار و معاون عمرانی به مناسبت روز مهندس در دفتر استاندار دیدار و گفتگو کردند.

دکتر موسی خادمی استاندار لرستان ضمن تبریک روز مهندس و همچنین تشکر از مردم استان جهت شرکت در انتخابات دوم اسفند ماه اظهار داشت: نیازمند فرهنگ سازی در بین مردم هستیم تا بدون اینکه فشار شهرداری و نظام مهندسی باشد خودشان به فکر باشند و پول خود را برای ساخت مسکن به صورت فنی خرج کنند.

وی با اشاره به خدمات ارائه شده توسط نظام مهندسی گفت: از مجموعه نظام مهندسی ساختمان به خاطر خدمات قبل و بعد از سیل که به صورت خودجوش و کار آمدن تشکر می کنم.

مهندس منوچهر ماهرو بختیاری رئیس سازمان نظام مهندسی استان لرستان در این جلسه  ضمن تبریک روز مهندس اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی لرستان حدود ۱۲ هزار عضو مهندس در رشته های هفتگانه دارد، که بیش از یک سوم آنها دارای پروانه اشتغال در شش رشته مهندسی ساختمان هستند.

وی با اشاره به اهداف سازمان در صنعت ساختمان، گفت: کارهای مربوط به ساختمان از جمله طراحی ، نظارت و اجرا توسط مهندسین عضو سازمان انجام می شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان لرستان تصریح کرد: از عمده کارهایی که توسط سازمان نظام مهندسی استان صورت گرفته ترویج مقررات ملی و فرهنگ سازی ساخت و ساز و توسعه کمی و کیفی خدمات مهندسی در استان چه در شهرهای بزرگ و چه در شهرهای کوچک می باشد.

مهندس بختیاری با بیان اینکه یکی دیگر از دستاوردهای مهم  نظام مهندسی استان بحث آموزش می باشد ، افزود : بدون این که یک ریال از متولیان بحث آموزش یا ساخت وسازپولی گرفته شود، آموزش ۱۲ هزار عضو چه در بدو ورود و چه در حین اجرا کارتوسط نظام  مهندسی استان انجام می شود.

وی ادامه داد: دو چالشی که نظام مهندسی با آن مواجهه می باشد، یکی بحث معضل دو نقشه ای و چالش دیگر بحث افزایش بیش از حد مهندسین است، به صورتی که نرخ رشد سالانه مهندس بیش از ۳۰ درصد می باشد که قابل مقایسه با سایر صنوف نیست.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان لرستان  در پایان سخنان خود، بیان کرد: انتظار داریم استاندار لرستان در برنامه ریزی های کلان کشور این مورد رو به وزیرعلوم گوشزد کرده  تا فکری به حال فارغ التحصیلان ساختمان شود.

دکتر گودرزامیری معاون عمرانی استانداری لرستان ضمن تبریک روز مهندس با اشاره به دو خدمت ارزشمند نظام مهندسی ساختمان ، افزود: یکی در بحث سیل ( تهیه نقشه ها و بحث نظارت) و دیگری در بحث طرح اقدام ملی گام اساسی درمشارکت و همکاری در این طرح داشته است.

وی ادامه داد: نظام مهندسی ساختمان استان یک مجموعه قدرتمند و فنی می باشد که می تواند در بحث توسعه استان و در طرح اقدام ملی نقش ویژه‌ای داشته باشد.
نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :
 Skip Navigation Links.شماره دوم نشریه سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان

نمایش آرشیو
نظر شما درباره پیش نویس جدید مبحث دوم مقررات ملی ساختمان چیست؟


بازديد آنلاين : 66   نفر
بازديد امروز : 453   نفر
بازديد ديروز : 851   نفر
بازديد ماه : 6905   نفر
بازديد سال : 6905   نفر
بازديد كل : 1690272   نفر