مهمان   -  ورود   |   شنبه,10 خرداد 1399

کد خبر : 141737 تاریخ انتشار : 1397/12/08 زمان انتشار : 13:13:42

مراسم جشن آيين بزرگداشت روز مهندس برگزار شد.


روز سه‌شنبه مورخ 1397/12/07 مراسم گرامیداشت روز مهندس با حضور جمع کثیری از مهندسان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان، فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان، مدیرکل راه و شهرسازی لرستان، شهردار خرم‌آباد، اعضای شورای شهر خرم‌آباد، مدیرکل بنیاد مسکن لرستان، رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان لرستان و اعضای هیئت‌مدیره آن، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری لرستان و... در سالن جهاد کشاورزی لرستان برگزار شد.

 

رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان لرستان در مراسم گرامیداشت روز مهندس، اظهار داشت: از معاون عمرانی استاندار می‌خواهیم مسئله ارجاع نظارت‌ها از طریق سازمان نظام‌مهندسی را اعلام و پیگیری کنند.

وی بابیان اینکه از سیاست‌های وزیر جدید راه و شهرسازی واگذاری زمین به خانه اولی‌ها است، تصریح کرد: از مدیرکل راه و شهرسازی می‌خواهیم در شهرهای استان زمین برای احداث کوی سازمان نظام‌مهندسی ارائه دهند.

رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان لرستان با تأکید بر اینکه مسئولان شهرداری باید در خصوص جلوگیری از دو نقشه‌ای بودن پروژه‌ها و جدی گرفتن نقشه مهندسین اقدام لازم را داشته باشند، افزود: مسئولان شهرداری در همان اعلام اول تخلف ساختمانی از سوی مهندسان از پیشرفت کار ممانعت کنند تا ضوابط شهرسازی مطابق نقشه اجرایی مهندس باشد.

رضایی با اشاره به اینکه ساخت‌وساز یک زنجیره پیوسته از طراحی تا نظارت و اجرا است، ادامه داد: از مجموعه مدیریت شهری می‌خواهیم طرح مجریان ذی‌صلاح اجرایی شود و اقدام لازم در راستای مناسب‌سازی افزایش تعرفه خدمات مهندسی با خدمات مهندسان صورت گیرد.

وی تصریح کرد: آزمایشات جوش و بتن باید الزامی شود و مراکز تهیه مصالح استاندارد در استان شناسایی و به مردم معرفی شوند.

 در این مراسم معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان با تأکید بر اینکه به قول خود در مورداجرای طرح «مجریان ذی‌صلاح» عمل می‌کنیم، گفت: از مهندسان می‌خواهم در طرح بازآفرینی شهری مشارکت کنند.

 

وی با اشاره به اینکه امروز باید ازآنچه انجام داده‌ایم و باید انجام بشود حرف بزنیم، اظهار داشت: من سال گذشته آن‌طرف میز مدیریت بوده‌ام و امسال این‌طرف میز هستم و با شرایط کار در هر دو بخش آشنایی دارم، با منابع و امکانات هر دو طرف آشنا هستم.

وی بابیان اینکه بیشترین احترام را استاندار لرستان به پیمانکاران گذاشتند و در بدو ورود کوچک‌ترین عضو انجمن پیمانکاران را به‌عنوان معاون عمرانی انتخاب کردند، تصریح کرد: استاندار برای توسعه استان با برنامه آمده و برنامه دارد؛ اما انتظارات باید با منابع موجود مطابقت داشته باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان با تأکید بر اینکه در لرستان ۱۲۵ پروژه کلیدی داریم که از سال گذشته تاکنون پیشرفت‌های خیلی خوبی داشته‌اند، افزود: ایستگاه‌های پمپاژ آب به‌عنوان پروژه‌های کلیدی مطرح بودند که به‌تدریج همه این پروژه‌ها را افتتاح می‌کنیم.

مراد پور با اشاره به اینکه من از مهندسین انتظار انتقاد مهندسی دارم، ادامه داد: امسال سیل اتفاق افتاد و برخی دوستان اظهارنظر غیرمهندسی داشتند، نظرات باید مبانی علمی داشته باشد، به‌جای اینکه بگویند سیل را چه کنیم خسارت کمتر باشد، در همان شب سیل، از طرف همکار مهندس خودمان موردحمله و انتقادهای غیرحرفه‌ای قرار می‌گیریم.

وی بابیان اینکه سیل تا کرخه را خراب کرد، هزار میلیارد در استان ما خسارت زد تصریح کرد: با تمام وجود در خدمت قشر مهندسی هستم و از مهندسان می‌خواهم به جد به بحث بازآفرینی شهری ورود کنند؛ شاید تنها راه برون‌رفت از بیکاری شروع مباحث بازآفرینی شهری باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان یادآور شد: تسهیلات خیلی خوبی در این حوزه در نظر گرفته‌شده است، بیایید کمک دهید هم مناطق قدیمی شهر را توانمندسازی کنیم هم فعالیت مهندسی را شروع کنیم.

مراد پور با تأکید بر اینکه در رابطه با اجرای طرح مجریان ذی‌صلاح حتماً به قولی که داده‌ایم عمل می‌کنیم و شهردار هم قول همکاری داده است. خاطرنشان کرد: هیچ اتفاقی در لرستان نمی‌افتد مگر با همدلی و دوستی.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان در اين مراسم با تأکید بر اینکه تحقق پیشرفت نیازمند به تعهد جمعی است، گفت: هرکسی با هر گرایش سیاسی و مرتبه علمی باید کار خود را درست انجام دهد.

سردار مرتضی کشکولی با اشاره به اینکه چهلمین سال انقلاب اسلامی را پشت سر گذاشتیم و به مصداق آیه قرآنی «اَللهُ وَلیُّ الَّذینَ ءامَنُوا یُخرِجُهُم مِنَ الظُّلُماتِ اِلَی النُّور» از ظلمات و جهل محض درآمدیم و به نور پیوستیم، اظهار داشت: صاحب مطلق انقلاب نیز مردم هستند.

وی بابیان اینکه در مشارکت سیاسی هم می‌گویند میزان رأی ملت است، رهبری هم گفتند مشروعیت حکومت با رأی و خواست و اراده مردم است، تصریح کرد: به دلایل مختلف یک کسری و نقصانی وجود دارد که هنوز نتوانسته‌ایم خود را با جمهوریت وفق دهیم.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با تأکید بر اینکه زندگی جمعی یک تعهد جمعی می‌خواهد، افزود: جمهوریت یک تعهد همگانی است و باید هرکسی هر جا هست کارش را خوب انجام دهد، اگر ادب و فرهنگ جمهوریت را داشته باشیم باید هرکسی در زمینه کاری خود خوب فعالیت کند.

سردار کشکولی یادآور شد: هرکسی هر جا هست، با هر دین و گرایش سیاسی و قومیت و مرتبه علمی و مناصب حکومتی متعهد است، کار را باید خوب انجام دهد اگر ندهد خیانت کرده است.

وی با اشاره به‌ضرورت اجرای منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص سبک زندگی ایرانی اسلامی در بخش ساخت‌وسازها و معماری بناها گفت: برای نهادینه کردن فرهنگ ملی و بومی و اسلامی در حوزه ساخت‌وسازها کارنکرده‌ایم؛ هنوز این تعهد جمعی را نمی‌بینیم که برای تحقق یک هدف به‌صورت جمعی فعالیت شود، تنها به‌صورت فردی کار می‌کنیم.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان بابیان اینکه در حوزه ساخت‌وساز نیز باید در هر بخشی که کوتاهی و قصوری صورت گرفت به یکدیگر تذکر بدهیم، طراح، مجری و ناظر همه باید به همدیگر تذکر بدهیم، تصریح کرد: جمعی اندیشه‌ورز بیایند فارغ از هر خط و جناح سیاسی‌کار کنند و کاستی‌های حوزه ساخت‌وساز و نقاط مثبت این بخش را بررسی و احصاء کنند.

سردار کشکولی یادآور شد: بر اساس نتایج تحقیقات این هیئت اندیشه‌ورز رویه‌های غلط گذشته را اصلاح کنیم.

در این مراسم از خانواده شهید مهندس «سید شمس الله زاهدی»، خانواده مرحوم «فرشاد یوسفوند» مدیرکل سابق دفتر فنی استانداری لرستان و خانواده مرحوم «خشایار معاضدی» با اهداء لوح تقدیر تجلیل شد.

همچنین از فرح معین‌الدینی، لادن مسعودی، رضوان برمه زیار، لیلا کلانتری و آنوشکا حداد اشرفی بانوان مهندس لرستان تجلیل به عمل آمد.
نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :
 Skip Navigation Links.شماره دوم نشریه سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان

نمایش آرشیو
نظر شما درباره پیش نویس جدید مبحث دوم مقررات ملی ساختمان چیست؟


بازديد آنلاين : 95   نفر
بازديد امروز : 62   نفر
بازديد ديروز : 879   نفر
بازديد ماه : 8735   نفر
بازديد سال : 61541   نفر
بازديد كل : 1744908   نفر