مهمان   -  ورود   |   جمعه,1 شهريور 1398

کد خبر : 131734 تاریخ انتشار : 1397/11/18 زمان انتشار : 00:49:51

فراخوان جهت جمع‌آوری اطلاعات در زمینه تکنولوژی‌های نوین صنعت ساختمان


توسعه صنعت ساختمان، یکی از مظاهر رشد و توسعه کشورها محسوب می‌شود. بیشترین سهم انباشت سرمایه ثابت و بالاترین سهم اشتغال در بخش صنعت و جذب افراد تحصیل‌کرده و کارآمد در این بخش وجود دارد. ارتقاء کیفیت در تولید مصالح، شیوه‌های طراحی و اجرا، سرعت‌ بخشیدن به روند ساخت‌وساز، رقابت در پیشرفت فنّاوری، استفاده بهینه از نیروی کار و بهره‌گیری از فنّاوری‌های نوین ساخت، جزء مؤلفه‌های تأثیرگذار در این صنعت به شمار می‌آیند

کیفیت پائین‌، خطرپذیری‌، بهره‌دهی نامناسب و عمر کوتاه ساختمان‌ها در کشور حدود 30 سال ارزیابی می‌‌شود ولی در کشورهای توسعه‌یافته این زمان بیش از 100 سال برآورد می‌گردد‌. وضعیت خطرپذیری محدثات در کشور ما به‌گونه‌ای است که بیش از 70درصد شهرهای ایران در معرض احتمال زمین‌لرزه با شدت زیاد قرار دارند. از طرفی سرانه مصرف انرژی در کشور حدود 5 برابر متوسط کشورهای درحال‌توسعه است. 

با توجه به نیاز موجود در کشور، روش‌های سنتی که از جنبه‌های مختلف نیز بهینه نمی‌باشند جوابگوی میزان تقاضای سالانه مسکن موردنیاز نمی‌باشد. ازاین‌رو برای پاسخگویی به این تقاضا، حرکت به سمت تولید صنعتی جهت بهره‌گیری مناسب از منابع کشور و ارتقاء شاخص‌های زندگی و کاهش هزینه‌ها ضروری به نظر می‌رسد. تولید صنعتی ساختمان، فرآیند ساخت و اجرای پیوسته و زنجیره‌ای ساختمان است که در آن اجزاء و عناصر ساختمانی به‌صورت مدولار و پیش‌ساخته تولیدشده و ازنظر کیفیت در تمام مراحل ساخت و اجرا قابل‌کنترل است. تجربه جهانی نشان داده است رسیدن به این مهم فرآیندی نسبتاً زمان‌بر است که با سیاست‌گذاری، هدف‌گذاری، برنامه‌ریزی، تدوین قوانین مناسب و مدیریت هماهنگ صنایع وابسته، میسر است. در این راستا لازم است هم‌زمان با انجام طرح‌های پژوهشی کاربردی در کشور، سیستم‌ها و فناوری‌های مطرح روز دنیا نیز موردبررسی دقیق قرارگرفته و امکان‌سنجی بومی‌سازی و حصول اطمینان از قابلیت انطباق آن‌ها با الگوهای ساخت‌وساز متداول در کشور انجام شود.

لذا در این راستا به اطلاع کلیه مهندسان سازمان می‌رساند در صوت داشتن اطلاعات در زمینه تکنولوژی‌های نوین صنعت ساختمان ازجمله ساختمان‌های سبک فولادی (LSF) و ... با هماهنگی مهندس فاتحی مدارک را به دبیرخانه سازمان استان تحویل نمایند.نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :
 Skip Navigation Links.شماره دوم نشریه سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان

نمایش آرشیو
نظر شما درباره پیش نویس جدید مبحث دوم مقررات ملی ساختمان چیست؟


بازديد آنلاين : 29   نفر
بازديد امروز : 150   نفر
بازديد ديروز : 611   نفر
بازديد ماه : 150   نفر
بازديد سال : 328035   نفر
بازديد كل : 1456287   نفر