مهمان   -  ورود   |   سه شبه,3 ارديبهشت 1398

کد خبر : 111703 تاریخ انتشار : 1397/06/25 زمان انتشار : 13:31:40

دومین کارگاه آموزشی سیماک لرستان در پایان راه


دفتر مدیریت پروژه سیماک در لرستان در چند ماه گذشته با تکمیل کادر خود توانسته است شتاب بالایی برای برآورده کردن اهداف این پروژه ملی در سطح استان لرستان داشته باشد.

به گزارش ستاد خبری سیماک لرستان، در ادامه روند توسعه پروژه سیماک در لرستان، دفتر این پروژه خود را برای آزمون پایانی دومین کارگاه آموزشی خود آماده می‌کند. این آزمون روز سه‌شنبه ۲۷ شهریورماه با حضور فراجویان شهرستان خرم‌آباد برگزار می‌شود.

در این آزمون، ۱۱۸ فراجو از سه بخش مرکزی، بیرانوند و زاغه شهرستان خرم‌آباد حضور دارند.

 

سیماک لرستان

دفتر مدیریت پروژه سیماک در لرستان در چند ماه گذشته با تکمیل کادر خود توانسته است شتاب بالایی برای برآورده کردن اهداف این پروژه ملی در سطح استان لرستان داشته باشد. نیروهای این دفتر که همگی از جوانان متخصص بومی هستند، در پی آن هستند که هرچه زودتر خود را همتراز استان‌هایی که در این پروژه پیشرفت‌هایی داشته‌اند برسانند.

سیماک یک زیرساخت نرم‌افزاری دانش‌بنیان، یکپارچه و جامع برای مدیریت بهینه امور املاک و نیز تسهیل و تسریع کارهای مقدماتی سرمایه‌گذاری و شکل‌گیری فعالیت‌های اقتصادی است که در تاریخ ۱۳۹۵٫۰۴٫۱۵ به تصویب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی رسیده و در تاریخ ۱۳۹۶٫۰۲٫۱۳ به عنوان پروژه اولویت‌دار اقتصاد مقاومتی از سوی معاون اول رئیس­ جمهور ابلاغ شده است.

اجرای این پروژه در سطح کشور برعهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفته و این وزارتخانه نیز در زیرمجموعه خود، اجرای آن را به شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران محول کرده است.

این مصوبه در دو جهتِ بسیار اساسی، استقرار سیماک را در کشور رقم زده است:

جهت اول یا زیرپروژه سوم

 

عملیاتی‌سازی سیماک برای صدور تمام مجوزهای ساخت و ساز املاک در سطح کشور، در داخل و خارج شهرها و روستاها است که توسط شهرداری‌ها، بخشداری‌ها، دهیاری‌ها و با دخالت کمیسیون‌های قانونی مثل ماده ۱۰۰، ماده ۹۹ و ماده ۵ و نیز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و نظام‌مهندسی ساختمان صورت می‌گیرد. کل این فرآیندها با سیماک به صورت الکترونیکی، با شفافیت کامل و رعایت ضوابط اساسی و محاسبات صحیح و غیرقابل دخل و تصرف عوارض مربوطه انجام می‌شود.

جهت دوم یا زیرپروژه چهارم

 

عملیاتی‌سازی سیماک به عنوان بستر یکپارچه برای استعلامات میان‌دستگاهی اماکن و املاک که عمدتاً برای تسهیل و تسریع استعلامات قانونی مورد نیاز برای اجرای طرح‌های تولیدیِ صنعتی، معدنی، کشاورزی، خدماتی (از جمله حوزه‌های گردشگری)، مدیریت مشاغل و صنوف که میان ۲۸ دستگاه اجرایی ردّ و بدل می‌شود مصوب شده است.

پایان پیامنظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :
 Skip Navigation Links.شماره دوم نشریه سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان

نمایش آرشیو
نظر شما درباره پیش نویس جدید مبحث دوم مقررات ملی ساختمان چیست؟


بازديد آنلاين : 64   نفر
بازديد امروز : 36   نفر
بازديد ديروز : 686   نفر
بازديد ماه : 1742   نفر
بازديد سال : 25697   نفر
بازديد كل : 1153949   نفر