مهمان   -  ورود   |   جمعه,3 اسفند 1397

کد خبر : 101673 تاریخ انتشار : 1397/02/03 زمان انتشار : 10:00:40

مصاحبه رئیس سازمان نظام مهندسی کشور در خصوص بخشنامه های اخیر وزیر محترم راه و شهرسازی با روزنامه آفتاب اقتصادی یزد.


فرج‌الله رجبی رئیس سازمان نظام مهندسی کشور در این باره به آفتاب یزد گفت: شما ببینید مخالفت بنده یک مبنایی دارد و مبنای مخالفت  مقایسه نامه و دستور آقای آخوندی با قانون است، یعنی شما قانون و آیین‌نامه را مطالعه می‌کنید و می‌بینید که وزیر مسکن و شهرسازی برعکس قانون یک چیز دیگری می‌گوید. تایید سخنان من هم نامه وزیر محترم کشور به آقای آخوندی وزیر مسکن است که صراحتاً به ایشان گفته است که شما مخالف قانون و آیین‌نامه عمل کردید، یعنی وزیر

کشور سخنان من را در مورد غیرقانونی بودن

دستور آقای آخوندی تایید کرد. من موظف نیستم بخش‌نامه‌های خلاف قانون را به همکارانم ابلاغ کنم، هیچ کس و همچنین قانون چنین الزامی به بنده نکرده است. هر بخش‌نامه‌ای که از سوی وزیر آمد بنده چراغ راهنمایی نیستم که بلافاصله اجرا کنم، من بخش‌نامه را خواندم و آن را به شورای مرکزی سازمان بردم و در آنجا آن را بررسی کردیم و شورا اعلام کرد که به دلیل برخی مواد نامه وزیر مسکن مغایر ماده 33 آیین‌نامه سازمان است که این آیین‌نامه مورد تصویب هیئت دولت

قرار گرفته که بالادست آقای وزیر هستند. در واقع شورا علام کردکه

این آیین‌نامه ابلاغ نشود بنده هم به آقای وزیر نامه نوشتم و موارد مغایرت را اعلام کردم و گفتم که اگر لازم شد بفرمایید که این موارد را مورد بررسی مشترک قرار دهیم. اما باید این نکته را گوشزد کرد که این مسئله که وزارتخانه بخواهد به ما نامه و دستور بدهد و ما را درگیر روندهای طولانی حقوقی در دیوان عدالت کند، خوب ما چنین مسیری را بی‌شک عملی نخواهیم کرد.

بنده به استناد اختیاراتی که آیین‌نامه سازمان داده است، به استناد مصوبات وزارت و قوانین موجود به این درخواست‌های غیرقانونی عمل نخواهم کرد. بنده معتقدم که عین قانون عمل کرده‌ام، اگر وزیر معتقد است بنده به شکل غیرقانونی عمل کرده‌ام، ایشان به یک مرجعی مراجعه و طرح دعوا کند.

آقای آخوندی به شکل علنی و برخلاف آیین‌نامه‌های بالادستی مطالبی را بیان کرده است و چون این مطالب را در رسانه‌ها به شکل علنی اعلام کرده است می‌خواهد از آن عدول نکند. متاسفانه وقتی وزیر کشور به آقای آخوندی نامه نوشت و با تکیه بر قوانین و آیین‌نامه‌های موجود، اشتباه قانونی ایشان را گوشزد کرد، آقای آخوندی مجدد اصرار کرد که چون من این را گفته‌ام، حتماً باید به این مسئله عمل شود. رجبی در ادامه اظهاراتش افزود: سناریوی آقای آخوندی این است که به‌صورت سریالی بخش‌نامه صادر کند و ما را درگیر پروسه حقوقی طولانی کند تا ما درگیر شویم. به هرحال ما هم مدیر هستیم و در این کشور کار کرده‌ایم و از رده‌های مختلف مدیریتی عبور کرده‌ایم. قرار نیست ما در زمین آقای آخوندی بازی کنیم. مرجع بالادستی سازمان‌ من هستم و بنده گفته‌ام که بخش‌نامه را اجرا نمی‌کنیم و آقای آخوندی می‌تواند معترض بنده شود و برود طرح دعوا کند. می‌خواهم بپرسم چرا آقای آخوندی وقتی وزیر کشور به‌عنوان همتای وی به ایشان نامه می‌نویسد، ایشان به نحوی خاص پاسخ وزیر کشور را می‌دهند. در واقع وزیر مسکن و شهرسازی با لحنی عصبانی پاسخ نامه وزیر کشور را دادند. در حالی که وزیرکشور تنها حرفی که زد این بود که این آیین‌نامه مصوب دولت است و ابلاغش در حیطه قانونی کار شما نیست.نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :
 Skip Navigation Links.شماره دوم نشریه سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان

نمایش آرشیو
نظر شما درباره پیش نویس جدید مبحث دوم مقررات ملی ساختمان چیست؟


بازديد آنلاين : 5   نفر
بازديد امروز : 405   نفر
بازديد ديروز : 870   نفر
بازديد ماه : 2004   نفر
بازديد سال : 327344   نفر
بازديد كل : 1106574   نفر