مهمان   -  ورود   |   سه شبه,5 مرداد 1400

Alternate Text 1_در خصوص ضوابط مربوط به نماسازی و زیباسازی منظر شهری آیا تا به حال تصمیمی اتخاذ شده که بشه عملیاتیش کرد؟

( مهندس صحراکار )

کمیته ای به نام سیما و منظر شهری در اداره راه و شهرسازی شکل گرفته که فعالیتهایی در سالهای قبل داشته ولی هنوز اجرایی نشده است.


Alternate Text 2_بنده با اینکه سال ۹۲ تونستم تو امتحان نظام مهندسی نمره قبولی پایه طراحی و اجرا بگیرم ...ولی متاسفانه با وجود مشکلاتی که پیش اومد نتونستم پروانه مو بگیرم ... و امسال موفق به گرفتن پروانه شدم ... اگه بشه بنده رو راهنمایی کنید جهت اخذ مهر و روال کار ... ممنون می شم .

پاسخ ؛( مهندس صحراکار )

 

پس از اخذ پروانه بایستی با در دست داشتن کپی و اصل پروانه به دبیرخانه سازمان مراجعه کرد تا ضمن معرفی به شهرداری خرم آباد و اخذ شماره شهرسازی ، امکان تهیه مهر فراهم شود . متعاقب تهیه مهر توسط دبیرخانه سازمان نمونه امضاء و مهر مهندس متقاضی به شهرداری معرفی خواهد شد . در سایر شهرستانها مهندس متقاضی ابتدا اقدام به تهیه مهر نموده و پس از مراجعه به دبیرخانه سازمان نمونه مهر و امضاء ایشان به شهرداری و نمایندگی همان شهرستان معرفی خواهد شد .

درضمن با توجه به کمبود طراحی پیشنهاد میشود الف : در یکی از دفاتر عضو شوید ، تا در صورت ارجاع کار ،از سوی آن گروه به دفتر شما هدایت شود.

ب : سازمان با سیستم نوبت دهی می تواند بناهای حداکثر 5 سقف تا متراژ 2000 متر را در صورت نوبت دهی به شما ارجاع کند.

 Alternate Text سوال : بیش از شش ماه است که منتظر کلاسهای ارتقاء پایه عمران دو به یک (( نظارت )) میباشم ولی بدلیل به حد نصاب نرسیدن تعداد شرکت کنندگان این کلاسها برگزار نمی شود لذا خواستار گذراندن دوره های مذکور در خارج از استان می باشم .

جوابیه کمیته آموزش :

با عنایت به اینکه هر دوره نظام سه سال اعتبار دارد لذا مهندسان در طول مدت سه سال فرصت دارند ضمن پیگیری لازم در دوره های مربوطه شرکت کنند مزید اطلاع در شش ماهه اول امسال چهار دوره ارتقاء پایه برگزار شده و در خصوص زمان برگزاری آن در سایت رسمی و کانال تلگرام سازمان اطلاع رسانی شده است 

Alternate Text سوال : زمان شروع نظارت از تاریخ اخذ پروانه ساختمان است یا واریز وجه و امضاء مهندس

جوابیه سازمان :

از تاریخ صدور برگه معرفی ناظر (فرم نظارت) توسط سازمان شروع می شود و با استناد به

تبصره 1 ماده 3 قرار داد نظارت ساختمان چنانچه پس از امضاء قرارداد روند صدور پروانه ساختمان به طول بینجامد ، مدت زمان مذکور ( به میزان تاخیر صدور پروانه حداکثر به مدت دو ماه ) به مدت قرار داد افزوده خواهد شد .

تبصره 2 : چنانچه عملیات احداث ساختمان مذکور قبل از انقضای مدت قرارداد خاتمه یابد و گواهی پایان کار صادر شود تعهدات ناظر خود بخود خاتمه خواهد یافت .

تبصره 3 : توقف کار جز در صورت وجود حوادث غیرمترقبه و یا دستور ناظر و با تشخیص کمیته داوری سازمان تاثیری در افزایش مدت قرارداد ندارد .

Alternate Text سوال : در خصوص حداکثر مدت زمان قرارداد نظارت برای ساختمان های مختلف بر اساس متراژ یا طبقات اطلاع رسانی شود

جوابیه سازمان :

با توجه به متراژ و تعداد طبقات مندرج در نقشه های مصوب معماری ، برای ساختمان های گروه الف  12 ماه ، گروه ب 18 ماه و برای ساختمانهای گروه ج 24 ماه و گروه د 36 ماه شمسی است


Skip Navigation Links.شماره دوم نشریه سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان

نمایش آرشیو
نظر شما درباره پیش نویس جدید مبحث دوم مقررات ملی ساختمان چیست؟


بازديد آنلاين : 37   نفر
بازديد امروز : 253   نفر
بازديد ديروز : 485   نفر
بازديد ماه : 2497   نفر
بازديد سال : 86938   نفر
بازديد كل : 2069232   نفر